השתלות עצם

השתלת עצם מלאכותית בחניכיים

טיפולי השתלת עצם בחניכיים לצורך ביצוע השתלת שתלים דנטלים מהווים ללא ספק את אחד התחומים המופלאים והמרתקים בעולם רפואת השיניים. אם אתם סובלים ממחסור בעצם בלסת ולכן לא יכולתם בעבר לעבור טיפול שתלים דנטלים, הטכנולוגיה הרפואית כיום מאפשרת ממש לייצר רקמת עצם חלופית ובהמשך להשתיל בה בהצלחה שתל דנטלי שעליו תותקן שן מלאכותית אסתטית ומתפקדת. מדובר על מהפכה של ממש!

מדוע נוצר מחסור ברקמת עצם בלסת?

כדי שיהיה אפשר להשתיל שתל דנטלי באופן מוצלח, יעיל ובטיחותי חייבים שתהיה מספיק רקמת עצם אשר תחזיק את השתל במקומו והוא יתקבע עליה באופן מלא. מצבים של מחסור בעצם בלסת מהווים מכשול, אך כיום הטכנולוגיות של השתלת עצם בחניכיים מאפשרות להתגבר על מה שבעבר היה מחסום בפני מטופלים רבים לביצוע השתלת שיניים. מצבים נפוצים אשר גורמים למחסור בעצם כוללים למשל:

  • מחלות חניכיים אשר פוגעות ברקמת העצם וגורמות לחלק ממנה להיספג ולהיעלם.
  • כאשר שן חסרה במשך תקופה ארוכה, זה גורם לתהליך טבעי של אובדן עצם מתחת לאותה שן חסרה. אז כאשר נבוא לבצע השתלת שתל דנטלי, לא תהיה באזור מספיק עצם.
  • במצבים של שן חסרה בלסת העליונה או מסיבות נוספות, חלל הסינוס המקסילרי נע כלפי מטה ומתקרב לחניכיים. מצב זה מחייב השתלת עצם מלאכותית כי אי אפשר להחדיר שתל בהיעדר רקמת עצם מספקת ואסור לחדור עם השתל לחלל הסינוס.

איך זה עובד?

כאמור, התהליך המאפשר לבצע כיום השתלת עצם מלאכותית ברפואת שיניים הוא לא פחות מאשר מהפכה. ישנם טיפולים ותיקים יחסית הקיימים כבר כעשרים שנה וישנם תהליכים חדשניים יותר ואשר הינם מוכחים, מאושרים ואיכותיים במיוחד. ההליך הטיפולי עצמו נקבע לפי המקרה הפרטני ולפי פרמטרים מקצועיים שונים.

המהות של טיפול דנטלי להשתלת עצם בחניכיים כוללת החדרת חומר ייעודי ודמוי עצם לחלל הרלוונטי שאליו אמורים בהמשך להחדיר שתל דנטלי. עצמות הלסת הינן רקמת עצם ספוגית יחסית, זהו פרט חשוב כדי להבין את תהליך ההשתלה ואת מהות החומרים איתם עושים שימוש.

כדי לבצע השתלת עצם בחניכיים, או ייצור עצם בלסת, יש להשיג גישה לחלל החניכיים במיקום הרלוונטי. זאת נעשה על ידי ביצוע חתך כירורגי מתאים או מיד לאחר עקירת שן במקרים מסוימים. החומרים שאיתם מבצעים השתלת עצם מלאכותית הינם חומרים ביולוגיים מתקדמים, מבוססי עצמות במקרים רבים. את חומר העצם המלאכותית מזריקים או מיישמים לאזור המטופל וסוגרים את הפתח עם ממברנה ביולוגית ייעודית ומשוכללת אשר מחזיקה את החומר במקומו.

השתלת עצם בחניכיים – הקסם מתרחש

כעת קורה ה"קסם", חומר העצם המלאכותי שהושתל, מתחיל לעבוד ולהפעיל את מערכות הגוף, תהליך זה בתורו מייצר רקמת עצם חדשה אשר מחליפה את החומר המלאכותי ונותרת באזור עצם אמיתית ומתפקדת. יש חומרים המהווים תחליף עצם קבוע. לאחר זמן החלמה מתאים, ניתן להחדיר שתל דנטלי אשר ייקלט היטב ויוחזק במקומו ע"י רקמת העצם החדשה.

רוצים לשמוע עוד ולהבין איך גם אתם יכולים לעבור טיפול השתלת עצם, במרפאת שיניים מובילה עם אחוזי הצלחה גבוהים ובמחיר אטרקטיבי? Easy Dent כאן בשבילכם!