ניתוחי חניכיים

במקרים מסוימים של מחלות חניכיים ובעיות מבניות אחרות, יתכן ויהיה צורך לבצע ניתוח חניכיים.

כאשר מאתרים את מהות הבעיה בזמן ומטפלים בה בהקדם, מחלות חניכיים יכולות להיפתר עם טיפול מאוד פשוט ומהיר, כך שקריטי לא להזניח. עולם רפואת השיניים התקדם מאוד בשנים האחרונות וכיום מציע פתרונות מתקדמים ואיכותיים במיוחד גם במצבים יותר מורכבים וקשים אשר מצריכים ניתוחי חניכיים מסוגים שונים.

אם גם אתם נמצאים במצב בו אתם זקוקים לניתוח פריודנטלי אך רוצים לקבל גם את הטיפול הטוב ביותר וגם לשלם סכום הגיוני ואפשרי עבורכם – המשיכו לקרוא ופנו עוד היום לאיזידנט!

חשוב מאוד להתייחס לנושא ניתוחי החניכיים ברצינות, בדיוק כמו לכל ניתוח אחר. זאת כיוון שמעורבות כאן כל הפעולות האופייניות להליך רפואי פולשני רגיל: הרדמה מקומית, כלים מתאימים, תקופת התאוששות, סיכונים שונים וכן הלאה. זו הסיבה לכך שחשוב מאוד לעבור את כל ההליכים האלה במסגרת מוסד מותאם בעל כל התנאים הדרושים לכך, כולל הצוות, הציוד, הסביבה הסטרילית וכיוצא באלה.

במסגרת השירות של חברת EasyDent ניתן לעבור טיפולי חניכיים שונים, כולל הניתוחים המורכבים ביותר, בתנאים אופטימליים ועם תקופת התאוששות דרושה ומעקב תקין. כל זה במחירים הגיוניים ומשתלמים.

מתי דרוש ניתוח חניכיים?

בריאות החניכיים הינה קריטית לבריאות השיניים שלנו ולתפקוד תקין שלהן. החניכיים הן הרקמה הנמצאת על גבי עצמות הלסת ואשר אליה מתחברות השיניים. בהקשר של ניתוחי חניכיים ניתן להגדיר כמה וכמה סוגים של ניתוחים וקטגוריות טיפוליות, למשל:

אחת הסיבות הנפוצות לניתוחי חניכיים היא השתלת עצם בתור הליך מקדים להשתלת שיניים סטנדרטית. אך מעבר לכך, לעיתים נדרש ניתוח על מנת להתמודד עם פגיעות ועם טראומות, לנקז אזורים דלקתיים ועוד. ההחלטה לבצע ניתוח שינוי מתקבלת בדרך כלל לאחר שהניסיון לבצע הקצעת שורשים לא עזר. הליך זה מאפשר לנקות את שורשי השן ולדאוג לכך שתהליך הפגיעה בחניכיים ייפסק.

סוגי ניתוחי חניכיים פולשניים

ניתן לחלק את הניתוחים בחניכיים לארבעה סוגים עיקריים:

  • ניתוחים בולמים – מטרת ניתוחים אלה היא לעצור את התהליך ההרסני המתקיים בחניכיים, על מנת לפרק את רובד החיידקים המזיק שנמצא עמוק מתחת לשורשי השיניים.
  • ניתוחים רגנרטיביים – ניתוחים אלה נדרשים לאחר נסיגת חניכיים חמורה ונדרשים על מנת למנוע את נשירת השיניים. התהליך כולל השתלת עצם ושימוש בחומר המעודד חידוש רקמה בחלק שנותר מהחניכיים.
  • ניתוח השתלות – מדובר בסוגי הניתוחים המורכבים ביותר. בדרך כלל נעשה שימוש ברקמות של האדם עצמו הנלקחות מאזור החך הפנימי. ראוי לציין שמדובר באחד ההליכים המורכבים ביותר בפריודנטיה שדורש ניסיון מקיף, ניסיון רב וכמובן, סביבת עבודה תקינה.
  • הליכים כירורגיים בחניכיים מסיבות אסתטיות.

ישנם גם ניתוחים הנעשים בחניכיים ואשר מהותם וסוגם שונה, אך אלו פחות נפוצים. במקרים רבים, שלב טיפולי אחד לפני החלטה על ניתוח חניכיים יהיה ניקוי עמוק לשיניים והקצעת שורשים, עם או ללא טיפול אנטיביוטי נלווה. אם אפשרות זו אינה מניבה תוצאות רצויות והבעיה נותרת בעינה, הצוות המטפל יבקש להתקדם לטיפול כירורגי.

מבחינת מהות הניתוחים עצמם, ניתוחי חניכיים כוללים בין היתר ניתוחים להשתלת חניכיים, ניתוח לכיסוי שורשי השן במקרים קשים של נסיגת חניכיים, הקטנת כיסי חניכים באמצעות ניתוח או לחלופין באמצעות החדרת חומרים מיוחדים, השתלת עצם מלאכותית או ניתוחים להארכת כותרת השן ויישור קו חניכיים.

סוג הניתוח, אופן ביצועו והיבטים טיפוליים אחרים הינם מאוד פרטניים לכל מקרה ומבוצעת התאמה אישית מלאה עבור המטופל הספציפי. חשוב מאוד לבצע הערכת מצב מקיפה ומקצועית ולבנות תכנית טיפול מפורטת ובהתאם למיטב השכלולים והידע בתחום. לעיתים המטופל יידרש לבצע ניתוח הרמת סינוס, ולכן חשוב מאוד לאבחן נכונה את המטופל ממש כמו לפני כל הליך רפואי סטנדרטי.

האם ניתן לעבור ניתוחי חניכיים בחו"ל?

כל תחומי רפואת השיניים התפתחו באופן משמעותי ביותר בשנים האחרונות, לכן ניתן למצוא את כל הדרוש לניתוח תקין במדינות שונות ברחבי העולם. על מנת לעבור את התהליך באופן מקצועי, יש להסתמך על מומחים מהימנים בתחום, אלה שיאפשרו לבצע את כל הטיפולים עם תרגומים תקינים, עם צילומים מדויקים ועם עבודה מקיפה ומקצועית שתבטיח חלל פה בריא לאורך זמן.

ניתוח חניכיים

מה קורה לאחר ניתוח חניכיים?

מאוד נפוץ שאחרי ניתוח חניכיים ניתן טיפול אנטיביוטי למניעת זיהומים באזור המטופל. יש ניתוחים, כמו השתלת עצם למשל, אשר בהם התפתחות זיהום עשויה לגרום לכישלון של הטיפול ולצורך לחזור עליו – כך שהעניין מהותי וחשוב. זמני ההחלמה מהניתוח משתנים מאדם לאדם וגם תלויים כמובן במהות הניתוח ומורכבותו, אך ניתן לצפות לימים ראשונים עם אי נוחות מסוימת וחזרה לשגרה יחסית כבר לאחר כשבוע, ההחלמה המלאה עשויה לארוך כמה חודשים ובהתאם למקרה, לעיתים יהיה צורך בטיפולי המשך כמו שתלים דנטליםיישום ציפויי חרסינה לשיניים לשיפור האסטתיקה של הפה וכן הלאה.

איזידנט מפעילה מודל חדשני לטיפולי שיניים איכותיים ומקצועיים, בעלויות נמוכות במיוחד לעומת המחירים בישראל. מרפאה מובילה בחו"ל וליווי מלא שלנו לאורך כל הדרך ואתם בדרך הבטוחה לטיפול שיניים מוצלח, יעיל, אסתטי, בטיחותי ובמחיר אטרקטיבי