הרמת סינוס

כיום ניתן לעבור השתלות שיניים גם בשלבים מתקדמים ביותר של אובדן שיניים, אך רבים אינם מודעים לעובדה שלפני כל השתלה יש לבצע מספר הליכים מקדימים. כך, במקרים מסוימים נדרשת הרמת סינוס המאפשרת ליצירת סביבה תקינה ומתאימה להחדרת השתל. הבעיה קיימת בעיקר בשיניים העליונות האחוריות, משום שבשטח זה מלכתחילה יש מעט שטח עצם שעליו ניתן למקם את השתלים.

כיצד מבוצע הליך הרמת סינוס?

המהות של הליך הרמת סינוס היא עיבוי העצם בתוך החלל שלה, על מנת לאפשר קליטת שתל תקינה. שם נוסף שבו מוכר תהליך זה הוא השתלת עצם. בפועל, ניתן להיעזר בחומרים שונים על מנת להשיג את המטרה. לעיתים משתילים עצם עצמית, במקרים אחרים משתילים חומר סינטטי ולעיתים – עצם של בעל חיים. ההתאמה היא בכל מקרה לגופו, בהתאם למאפיינים האישיים של כל גוף וליכולתו לקבל את החומר באופן תקין. התהליך מאפשר למנוע מצבים של דחיית השתל עקב מחסור במסת עצם שגורם להתפתחויות דלקתיות (סינוסיטיס).

הרמת הסינוס מבוצעת באחת מהדרכים הבאות:

· הרמת סינוס פתוחה – במצבים של מחסור חמור בעצם בלסת העליונה האחורית, יש לפתוח פתח צדדי באזור העצם ודרכו להחדיר את חומר השתלת העצם. קודחים חור בצד הלסת ומחדירים את התחליף לחלל הסינוס כנגד הרצפה. שיטה זו מתאימה כאשר העצם דקה מ-5 מ"מ.

· הרמה סגורה – הליך זה עדיף ואפשרי כאשר מצב מחסור העצם אינו חמור מאוד. השתלת חומר העצם מבוצעת מחלל הפה ודרך אותו פתח קטן שדרכו גם יוחדר השתל הדנטלי בסופו של דבר. ההליך מבוצע מתוך חלל הפה, ולא מהצד. העצם מוכנסת דרך פתח מתחת לעצם, שדרכו יוכנס בשלב הבא גם השתל.

היכולת שלנו כיום בעולם רפואת השיניים להשתמש בשתלים דנטליים לתיקון אופטימאלי של מצבי שיניים חסרות, החלפת שיניים תותבות וכיוצא באלו, היא ללא ספק מהפכה של ממש. אך כדי שטיפול שתלים יצליח ויהיה אפשרי, יש צורך במספיק רקמת עצם בלסת. כפתרון לבעיה זו, אשר נפוצה בעיקר בשיניים אחוריות עליונות, פותח הליך הרמת סינוס אשר מאפשר החדרת שתל, קליטה מוצלחת שלו והפחתת הסיכון לפגיעה בסינוס. חברת EasyDent מציעה מודל חדשני ויעיל לטיפולי שיניים מקצועיים, משוכללים, מותאמים אישית וזולים לעומת השוק הישראלי – הכל בליווי ותמיכה מלאים ועם מרפאות מובילות.

הסינוס המקסילרי

טיפול הרמת סינוס מתבצע בסינוס המקסילרי, חלל סינוס הנמצא בחלק העליון של הלסת ומעל השיניים האחוריות. מצבים שונים כמו מבנה, שיניים שהיו חסרות במשך תקופות ארוכות וכן הלאה יכולים לגרום למצב של אובדן עצם במקסילה (לסת עליונה) ולכך שהסינוס המקסילרי יהיה קרוב יותר לאזור השיניים האחוריות העליונות ולא תהיה באזור מספיק רקמת עצם כדי לאפשר קליטה איכותית ועמידה של שתל דנטלי.

לצד העובדה שרקמת עצם לא מספיקה איננה מאפשרת תנאים אופטימאליים לקליטת השתל, החדרת שתל דנטלי לתוך חלל הסינוס תגרום דלקות וזיהומים בסינוסים, תופעה לא רצויה אשר יכולה להיות מלווה בכאבים ובעיות נוספות וכמובן לגרום לכישלון ההשתלה.

הפתרון: הגדלת רקמת העצם באמצעות טיפול הרמת סינוס

במצבים אלו שתוארו לעיל, הפתרון בא לידי ביטוי בטיפול הרמת סינוס אשר באמצעות השתלת רקמת עצם חלופית "מגביה" את הסינוס המקסילרי מהחניכיים ומאפשר השתלה יעילה ובטוחה יותר. הליך זה מבוצע כבר מעל שני עשורים ונחשב כיום בטוח, יעיל ומקובל מאוד במצבים המצריכים השתלת עצם לפני החדרת שתלים דנטליים.

הרמת הסינוס כוללת יצירת פתח בחניכיים במיקום המדויק של החדרת השתל הדנטלי. באמצעים מדויקים ועדינים מנתקים את רקמת הסינוס מרקמת העצם הקיימת, ומיישמים חומר ביולוגי ייעודי המגן על רקמת הסינוס ומקל על תהליך ההחלמה. דרך הפתח שנוצר ממלאים את החלל בחומר דמוי עצם וכך מרימים את הסינוס ומעבים את רקמת העצם הקיימת כך שיהיה אפשר למקם באזור שתל דנטלי באופן מוצלח, בטיחותי ויעיל.

לאחר ההחלמה וקיבוע השתלת העצם המלאכותית, ניתן להשלים את טיפול השתל הדנטלי, להתקין על גביו כתר ולקבל שן מלאכותית אסתטית ומתפקדת באופן מלא.

רוצים לדעת עוד על ניתוחי חניכיים? לחצו כאן.

הרמת סינוס עם חברת Easy Dent

מכיוון שמדובר למעשה על הליך כירורגי מורכב יחסית, חשוב מאוד שטיפול הרמת סינוס יבוצע במרפאה מתקדמת ועם ציוד משוכלל וכמובן שעל ידי רופאים מומחים בתחום. לייעוץ אישי והתאמת תכנית טיפול מקצועית ונגישה.

ניתן לעבור הליכי הרמת סינוס באמצעות חברת EasyDent המאפשרת לעבור הליכים טיפוליים ברמה הגבוהה ביותר ובמחירים נוחים. התהליך דורש ייעוץ מקדים עם מומחה השתלות ומנתח פה-לסת שיאפשר להתאים את שיטות הטיפול המתאימות ביותר למטופל וילווה אותו לכל אורך הדרך – פעמים רבות גם בתהליך ההשתלה לאחר מכן. החברה משתפת פעולה אך ורק עם הגורמים המקצועיים והמהימנים ביותר.

התקשרו אלינו היום – 9927*

הרמת סינוסv