סתימות לבנות

אם תבקשו מהאנשים סביבכם לפתוח את פיהם לרגע (בקשה שכנראה תיתקל בכמה מבטים מופתעים…), רוב הסיכויים שתתקשו למצוא אדם שפיו נטול סתימות. זאת מכיוון שמחלת העששת כה נפוצה כיום, עד כדי כך שטיפול מקדים בה נחשב היום לטיפול שיניים משמר המאפשר להציל את השן ולמנוע נזקים אחרים. הטיפול הנפוץ בעששת פעילה הוא סתימה – שם כללי ופשטני אשר מתאר הליך דנטלי מאוד נפוץ וותיק. אם בעבר רוב הסתימות היו אפורות-כסופות ומתכתיות, כיום כבר הרבה יותר נפוץ לראות ולבקש בעיקר סתימות לבנות.

מהי הסתימה הדנטלית?

ראשית כל, נסביר מעט ובקצרה אודות הסתימה הדנטלית. סתימה היא תוצאה טיפולית של התפרצות מחלת עששת בשן. העששת נגרמת מחיידקים שונים שבפועל מעכלים ומפרקים את ציפוי השן החיצוני, כדי להגיע לחלקה הפנימי שאותו הם מפרקים ובו הם מתפתחים – מה שגורם לריקבון בשן ולהיווצרות "חורים". רופא השיניים מנקה את ה"חור" ואת העששת, מחסל את החיידקים ואז נותר עם שן "אכולה" שצריך לתקן. התיקון מתבצע במקרים פשוטים יחסית אלו בעזרת סתימה.

הסתימה היא חומר מילוי מיוחד וייעודי אשר מוכנס באופן מדויק ומדוד לחלל שנוצר מהעששת והטיפול בה, כאשר הסתימה מחליפה את רקמת השן החסרה. כמובן שכדי לשמר תפקוד תקין ונוח של השיניים, רופא השיניים מבצע את הסתימה באופן מדויק ומעצב את חלקה החיצוני כך שיתאים לשן כולה, יספק מראה כמה שיותר טבעי ויאפשר תפקוד אופטימאלי בלעיסה.

סתימות אמלגם כסופות

בעבר, היה נפוץ מאוד להשתמש בסתימות כסופות, אשר נקראות גם סתימות אמלגם. אלו סתימות דנטליות העשויות מתערובת של מתכות, כולל כספית אשר הינה רעילה. סתימות אלו הן בעלות צבע כסוף-אפור ובתהליך ההכנה שלהן היה צורך לחכות זמן יחסית ארוך להתקשות החומר כדי ללטש אותו סופית. כיום סתימות אלו פחות נפוצות בגלל במראה האסתטי שלהן בעיקר אך גם בגלל חששות בריאות של המטופלים אשר לא רוצים סתימה עם כספית או מתכות אחרות.

אודות סתימות לבנות

כיום כאמור הרבה יותר נפוץ לעשות שימוש בסתימות לבנות. אלו סתימות דנטליות מתקדמות יותר המציעות מראה אסתטי טבעי. הסתימות עשויות חומרים מורכבים (קומפוזיט) ומתקדמים, בעלי גוון בהיר. ניתן להתאים את גוון הסתימה לגוון השיניים האחרות וזהו עוד יתרון של סתימות אלו. סתימות אלו גם נחשבות עמידות וחזקות יותר מפתרונות ותיקים יותר והשימוש בהן נעשה כיום בכל חלל הפה ולא רק בשיניים הקדמיות. שימו לב, שאם אתם זקוקים לסתימה בשן קדמית, התאמת צבע הסתימה הוא תהליך חשוב מאוד לתוצאה הסופית של האסתטיקה הכללית של השיניים. לכן, מטופלים רבים בוחרים לבצע הלבנת שיניים טרם ביצוע הסתימות. ראשית, מבצעים את ההלבנה ורק לאחר מכן את הסתימה, על מנת להתאים את צבע הסתימה לצבע השיניים החדש.

סתימות לבנות מיושמות בחללי השיניים באופן דומה לכל סתימה אחרת, אך התקשותן מהירה יותר ומזורזת באמצעות מנורת אולטרא סגול מיוחדת והן עוברות קישור כימי לחומר השן הטבעי. הפרשי המחיר בין סתימות לבנות לסתימות אמלגם הוא זניח יחסית, כאשר ההבדל האסתטי הוא מהותי במיוחד. הטיפול עצמו של ביצוע סתימה לבנה הוא קצר ופשוט מאוד, ללא כאבים או סיכונים מיוחדים בהליך הסתימה עצמו.

רוצים סתימה לבנה במחיר אטרקטיבי אפילו יותר מסתימת אמלגם בישראל? התקשרו היום ל- Easy Dent – טיפולי שיניים בחו"ל – ואתם בדרך לסתימה אסתטית ואיכותית ביותר – 9927*

סתימות לבנות