טיפולי שורש

טיפולי שורש: בעולם רפואת השיניים, לטיפול השורש שמור מקום של כבוד. טיפול זה ותיק ונפוץ מאוד, אשר יצר מהפכה של ממש בתחום ובחייהם של אינספור מטופלים ברחבי העולם. כיום מדובר על טיפול שגרתי מאוד אשר מהווה את אחד מעמודי התווך של הרפואה הדנטלית. ב-Eas Dent אנו מציעים למטופלים גישה חדשנית המאפשרת לקבל את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר, אך בשבריר מהעלויות הקיימות בישראל. אם אתם סובלים מכאבי שיניים קשים וזקוקים לטיפול שורש, המשיכו לקרוא ואתם בדרך הבטוחה לפתרון איכותי ואטרקטיבי ברמת המחיר.

מהותו של טיפול השורש

במצבים חמורים של עששת, ריקבון שיניים ומחלות חניכיים אחרות, חלקה הפנימי של השן יכול להיפגע בצורה קשה ולגרום לכאבים עזים, קושי באכילה ואף למוות של השן בסופו של דבר. טיפול שורש נועד לטפל בשורש הבעיה ולתת למטופל מענה איכותי, תוך כדי שמירה על השן עצמה. מהותו של הטיפול היא לטפל בעצב השן וברקמות ליבת השן הפגועות.

שכבות השן החיצוניות הן האמייל והדנטין, כאשר בליבת השן נמצאות רקמות של עצבים, כלי דם ונוזל בין תאי. חיידקי עששת פוגעים בשכבות החיצוניות ואם לא "תופסים" את הבעיה בזמן ומטפלים בה, החיידקים חודרים לליבת השן ויוצרים שם נזק אשר גורר כאבים קשים מאוד המחייבים טיפול מיידי. טיפול השורש מסלק מהשן הפגועה את כל רקמות הליבה, אך שומר על השן החיצונית שלמה ומתפקדת. החלל הנוצר בטיפול ממולא בחומר ייעודי מיוחד.

הזנחת מצב המצריך טיפול שורש תוביל בסופו של דבר למוות של השן, לעקירתה ולהתקנה של כתר מלאכותי מלא על גבי שתל דנטלי – הליך מורכב יותר וכמובן יקר יותר.

איך זה עובד?

‍טיפולי שורש

הקביעה האם יש צורך בטיפול שורש נעשית ע"י בדיקה מדוקדקת של רופא השיניים ועל בסיס צילומים שאיתם ניתן לראות מה מידת הנזק בתוך השן עצמה. אם יש צורך, ההליך עצמו כולל כמה שלבים – כאשר בהתאם לחומרת המצב ומורכבותו נקבעים כמות הטיפולים וזמני ההמתנה בין טיפול לטיפול. ניתן לסיים טיפולי שורש ביום אחד אך ישנם מקרים המצריכים תקופת המתנה והחלמה בין שלב לשלב.

  • רופא השיניים חודר את שכבת האמייל והדנטין של השן ומתחיל להתקדם לעבר ליבת השן – זאת באמצעות מקדחה ייעודית וראשי קידוח מותאמים.
  • לאחר חשיפת תעלות השן והסרת רקמת השן הפגועה, הרופא מנקה את תעלות שורשי השן מרקמות בעזרת פצירה מיוחדת וחומרים ייעודיים.
  • לאחר ניקוי התעלות, הסרת רקמות ליבת השן ויישום פעולות לחיסול חיידקים באזור המטופל, הרופא סותם את חלל השן שנוצר.
  • כעת ניתן לעצב את השן החיצונית בעזרת חומר הסתימה ובמקרים קשים יותר יש להתקין כתר על גבי השן החיצונית, אם יותר מדי רקמה ממנה ניזוקה והוסרה.

מתן מענה מהיר לבעיות בשורש השן יכול למנוע את הצורך בשתל דנטלי וכמובן לחסוך לכם הרבה כאבים ועוגמת נפש. פנו היום ל-Easy Dent לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ, טיפולי שיניים מתקדמים ומותאמים אישית, במרפאות מובילות במזרח אירופה ובעלויות נמוכות משמעותית – 9927*

טיפולי שורש