מהי קוסמטיקה דנטלית?

מהי קוסמטיקה דנטלית? תחום רפואת השיניים ובריאות הפה והלסת הוא שדה מקצועי מאתגר למדי ונחשב לאחד התחומים המורכבים ביותר ברפואה המערבית. הסיבה לכך היא שיותר ויותר אנשים מתמודדים עם בעיות שיניים עקב הרגלי תזונה לקויה, הרגלי היגיינה לא תקינים או הרגלים אחרים כמו עישון ושתיית אלכוהול. עקב כך נוצר ביקוש גדול לפתרון בעיות שיניים וחניכיים מרובות, ותחום רפואת השיניים התפתח בצורה משמעותית. במקביל, החשיבות האסתטית של טיפולי השיניים עלתה: כיום, רופאי שיניים רבים מפתחים מיומנות שתביא אותם לתוצאה שתיטיב עם בריאותו של המטופל ובד בבד תשדרג את מראה פניו וחלל פיו. אף על פי שמרבית רופאי השיניים ישלבו גם פן אסתטי במסגרת עבודתם, ישנו תחום חדש שהתפתח כתוצאה מהדרישה לאסתטיקה גבוהה: קוסמטיקה דנטלית. אם כן, מהי קוסמטיקה דנטלית ומהם יתרונותיה ?

מהו תחום הקוסמטיקה הדנטלית?

קוסמטיקה דנטלית היא תחום ששם דגש על שיפור מראה הפה והלסת ועל מראה פניו של האדם, בשונה מרופא שיניים שמאבחן מחלות ומציע טיפולים. אף על פי שיש הבדל מובחן, חשוב לזכור שהתחומים יכולים להשיק בנקודות מסוימות, כמו בתחום סתימות השיניים ובבחירת חומרים שיתאימו לשיניים האחרות מבחינה אסתטית.קוסמטיקה דנטלית ככלל שמה דגש יותר על חומרי גלם איכותיים לעבודה אשר מספקים גוון דומה לשיניים הטבעיות של האדם, ובאמצעות כך מציעה טיפולים שיעשו שימוש בחומרים אלה.

חומרי הגלם יכולים להיות ציפויים ושתלים מיוחדים במהלך השתלת שיניים, והם יכולים להיות גם שימוש בלייזר ובטכניקות ניקוי מתקדמות. קוסמטיקה דנטלית יכולה לסייע בצורה משמעותית למי שסובל מבעיות שיניים וחניכיים הטורדות את מנוחתו וגורמות להחמרה בחוסר הביטחון העצמי. ידוע כי הפנים של האדם משמשות ככרטיס הביקור שלו, ובמיוחד חלל הפה האחראי על הדיבור, על האכילה ועל השתייה. לכן, קוסמטיקה דנטלית יכולה להעניק פתרונות מגוונים למראה לא אסתטי. עם זאת, חשוב לבחור אנשי מקצוע בעלי ותק וניסיון לעסוק בקוסמטיקה דנטלית, כאלה שיכולים לבצע אבחון מעמיק ולהציע לכם את הטיפולים המתאימים לכם ביותר.

מהם היתרונות של קוסמטיקה דנטלית?

קוסמטיקה דנטלית התפתחה מתוך צורך ורצון של מטופלים להשגת תוצאות אסתטיות טובות יותר מטיפולי שיניים. על כן, מרבית היתרונות של קוסמטיקה דנטלית מצויים בהצלחה האסתטית של טיפולי פה ולסת ובשימוש בחומרים איכותיים ובציוד מתקדם.

  • הצלחה אסתטית – גם אם הרבה רופאי שיניים מודעים לעובדה שקיים צורך לבצע טיפול שתוצאתו תהיה יפה למראה, לא תמיד זו התוצאה שתתקבל. כאשר ניגשים לשירותיה של הקוסמטיקה הדנטלית מקבלים גם טיפול מקצועי ובעיקר שימת דגש על התוצאה האסתטית המתקבלת לבסוף.
  • חומרי גלם וציוד מתקדמים – החתירה לתוצאה הטובה ביותר מבחינה אסתטית מביאה את מומחי הקוסמטיקה הדנטלית להשתמש בחומרי גלם איכותיים ובציוד מתקדם, שיכולים לעיתים לתרום להליך פשוט יותר ולהחלמה קצרה יותר. באופן זה המטופלים גם מרוויחים מראה יפה ונקי לאחר הטיפול, וגם שימוש בעזרים מתקדמים כחלק מהטיפול.

סוגי הטיפולים הנפוצים

קוסמטיקה דנטלית מציעה מגוון רחב של טיפולים וביניהם סתימות, ציפוי והלבנת שיניים, שתלים ואף שיקום פה ולסת מלא.

הלבנה וציפוי שיניים – אחת הבעיות הגדולות של האדם המודרני היא שיניים צהובות שנגרמות בעיקר משחיקה, מעישון, מתזונה לקויה ומהרגלי היגיינה בלתי תקינים. קוסמטיקה דנטלית מציעה טיפולים להתמודדות עם בעיה זו בצורה של הלבנת שיניים, שנחשבת לטיפול הנפוץ ביותר בתחום. ההלבנה יכולה להוסיף לביטחון העצמי של המטופל, במיוחד לפני אירועים חשובים שבהם הוא נדרש לחייך ולהיות במרכז תשומת הלב. באותו אופן, ציפוי שיניים מתמודד עם סדקים, עם מראה שחוק של השן ועם מקרים שבהם ההלבנה לא צלחה. ציפוי חרסינה הוא אחד הטיפולים הותיקים והמוצלחים לבעיות אסתטיקה בשיניים.

מהי קוסמטיקה דנטלית?

סתימות – בעבר ולעיתים גם עד היום, סתימות נחשבו למפגע אסתטי בתוך חלל הפה, בעיקר בגלל השימוש בחומר שחור-אפור ובולט לעין שמצוי על חלקיה החיצוניים של השן. במסגרת הקוסמטיקה הדנטלית נעשה שימוש בחומר שמיועד לסתימה לבנה, אשר דומה למראה האמייל של השן הטבעית. למעשה, מה שמתקבל הוא שחזור של המראה המקורי של השן, ובאופן זה ניתן להתמודד עם חורים ואף עם סדקים ועם ריקבון. באותו אופן, הקוסמטיקה הדנטלית מציעה טיפולים של סתימות עקיפות שמחזיקות מעמד לאורך זמן ויכולות לסייע עם נזקי עששת ועם נזקים מבניים.

שתליםשתלים דנטליים מהווים את המילה האחרונה בתחום רפואת השיניים, ובמיוחד בתחום הקוסמטיקה הדנטלית. הם משמשים תחליף לשורש השן, כפתרון יציב, קבוע ועמיד לאורך זמן. השתלים מיועדים להתמודדות עם מראה מאוד לא אסתטי של שיניים חסרות, ולכן מעניקים גם פתרון בריאותי וגם פתרון שמעניק מראה צעיר ויפה.

חברת איזידנט- Easy Dent מציעה מגוון טיפולי שיניים בחו"ל, בינהם גם טיפולי קוסמטיקה דנטלית במחירים אטרקטיביים. צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר.