רופא שיניים

רופא שיניים:

אנו נפגשים עם רופא שיניים פעמים רבות בחיינו, בין אם מדובר בטיפולים אסתטיים, בין אם מדובר בהליכים רפואיים, בין אם מדובר בטיפולים משמרים ובין אם מדובר במפגשים לצורך ביקורת בלבד. לטיפולי השיניים חשיבות רבה עבור ילדים, נערים, מבוגרים וקשישים כאחד.

בשל החשיבות הרבה של טיפולי השיניים, יש לבחור רופא שיניים בקפידה. מומלץ לוודא שרופא השיניים מנוסה בסוג הטיפולים המבוקש, לשוחח עם אנשים שהיו לקוחות שלו בעבר וכמובן לוודא שהמרפאה שלו אסתטית ונקייה.

במאמר זה תוכלו לקבל טיפים נוספים הנוגעים לבחירת רופא שיניים מוצלח ומידע על סוגים נפוצים של טיפולי שיניים. כמו כן, בעזרת המאמר תוכלו להבין טוב יותר מהי החשיבות של טיפולי השיניים השונים ושל פגישת רופא השיניים לפחות פעמיים בשנה.

סוגי טיפולי שיניים אסתטיים

בעבר, רפואת שיניים אסתטית התאימה לעשירים בלבד. לעמת זאת, כיום כמעט כל אדם המעוניין לשפר את מראה השיניים שלו ולהפוך את החיוך שלו ליפהפה, יכול לעשות זאת בעזרת טכניקות חדשניות נטולות כאבים תמורת מחירים הגיוניים שמתאימים כמעט לכל כיס.

להלן מספר דוגמאות לטיפולי שיניים אסתטיים נפוצים כיום:

  • הלבנת שיניים: אנשים רבים מתלוננים על מראה השיניים הצהובות או האפורות שלהם. כולנו מעוניינים בשיניים לבנות ומבריקות כמו של השחקנים בסרטים. על מנת להפוך את השיניים ללבנות בקלות ובמהירות, ניתן לבצע הלבנת שיניים אצל רופא שיניים מומחה בתחום זה. בהליך זה הרופא יבדוק את תקינות השיניים, יערוך ניקוי יסודי, יבחר גוון הלבנה ויבצע הלבנה שתשפר את מראה החיוך שלכם מהקצה לקצה.
  • השתלת שיניים: תחום השתלות השיניים התפתח מאוד בשנים האחרונות. כיום ניתן להשלים שיניים חסרות או להחליף שיניים תותבות בשתלים בקלות ובלי לפגוע בשיניים אחרות באזור. בהליך זה, רופא השיניים ייעזר באמצעים מתקדמים לרבות: לייזר, רובוטים ועוד. השתלים ייצרו מראה נקי, טבעי ואסתטי בפה של המטופל.
  • יישור שיניים: כיום אנשים רבים בוחרים ליישר את השיניים שלהם וכך לשפר בצורה משמעותית את מראה החיוך שלהם. יישור שיניים מתבצע בעזרת אמצעים מתקדמים שונים בהתאם לתנאי השיניים של המטופל לרבות: פלטות, קוביות, רסן, גשר, גומיות ועוד. בשונה מימים עברו, כיום יישור השיניים מתבצע בקלות ובמהירות בדרכים כמעט נטולות כאבים. כמו כן, בשנים האחרונות הומצאה טכנולוגיה חדשה: יישור שיניים שקוף. טכנולוגיה זו מעניקה למטופלים את האפשרות להתגבר על הפגם האסתטי של מכשירי היישור הרגילים.
  • ציפוי שיניים: בעזרת ציפוי שיניים ניתן להסתיר פגמים בשן, לתקן אי סימטריה של השיניים, להבהיר את צבען ועוד. מדובר בטיפול קצר ופשוט יחסית שישפר את מראה החיוך של המטופל ויוסיף הרבה לדימוי העצמי שלו.

סוגי טיפולים בכאבי שיניים

  • טיפול בריקבון בשיניים: כאשר חיידקים מכרסמים באמייל השן מופיעה עששת או חורים בשיניים שמעוררים כאבי שיניים קשים. על מנת לטפל בכאבים אלו, רופא השיניים יתקן את החור באמצעות סתימה או ינקה את הזיהום באמצעות אנטיביוטיקה מתאימה.
  • טיפול במורסה בשן: כאשר יש דלקת או זיהום בשן עלול להתעורר מצב שבו חלק או כל מוך השן מת והרקמה המתה מכילה חיידקים ומוגלה. מצב זה נקרא מורסה בשן. רופא השיניים יטפל במורסה בהתאם לסיבות שגרמו להגעתה ובדרך כלל יעניק למטופל אנטיביוטיקה שתנקה את החיידקים, ינקז את המורסה ויטפל בחניכיים של המטופל.
  • טיפול בסדק או שבר בשן: כאשר אדם נפגע באזור הלסת או נוגס במאכל או חפץ קשה מדי עלול להופיע סדק או שבר בשן. שבר בשן מהווה סכנה למטופל משום שעלולים להיכנס אליו בקטריות, חלקיקי מזון נוזלים ואוויר שיזהמו את המוך והעצבים וכך יסבו למטופל כאב רב. על מנת לטפל בשבר כזה, רופא השיניים מתקן את השן לחלוטין ואם יש צורך מתקין עליה כתר או עורך טיפול שורש.
  • טיפול בנזק בסתימה: סתימות עלולות להינזק בקלות כתוצאה מלעיסה, מנגיסה במאכל או חפץ קשה במיוחד, מחריקת שיניים ומנעילת לסתות. כאשר נגרם נזק כלשהו לסתימה, יש לפנות לרופא השיניים שיחליף או יתקן את הסתימה הפגומה. במקרים מסוימים, השן נפגעת כך שיש צורך להתקין כתר על השן משום שסתימה חדשה לא תועיל.
  • טיפול בדלקת חניכיים: רופא השיניים יטפל בדלקת החניכיים בעזרת אנטיביוטיקה וניקוי שיניים מקצועי שיסיר את רובד החיידקים. במקרים נדירים יש צורך בניתוח שיניים.

טיפול שורש

טיפול שורש הוא טיפול רפואי נפוץ שרופא השיניים מבצע על עיסה שנמצאת בתעלת השורש בשיניים שלנו ונקראת מוך השן. כאשר השן נפגעת עד כדי כך שנוצר זיהום שעובר את זגוגית השן ואת הדנטין ומגיע למוך השן, מתעוררים כאבים קשים שהדרך היחידה לטפל בהם היא טיפול שורש.

בטיפול השורש רופא השיניים מנסה להציל את השן של המטופל ולמנוע עקירה בעזרת הסרת רקמת מוך, ניקוי תעלות השורש ואטימה מוחלטת של השן הנפגעת.

כיצד תבחרו רופא שיניים?

כאמור, ישנה חשיבות רבה לבחירה נכונה של רופא השיניים שלכם. בחירה זו תשפיע על איכות הטיפולים שתקבלו ועל רמת השירות שתוענק לכם. לפיכך, חשוב להשקיע בבחירה זו מחשבה רבה. ראשית, עליכם לבחון את רמת המקצועיות של רופא השיניים ולוודא שמדובר ברופא שיניים מקצועי ומנוסה בתחום ההתמחות שלו שיעניק לכם טיפול אפקטיבי בעזרת חומרים איכותיים וציוד מתקדם. חשוב לשוחח עם לקוחות קודמים של רופא השיניים ולקבל חוות דעת על רמת המקצועיות שלו.

לאחר מכן, יש לוודא שהרופא מתמחה בתחום הספציפי של הטיפול הנדרש וכן שהוא פגש וטיפל במקרים דומים בעבר. בנוסף, יש לשוחח עם הרופא ולוודא שמדובר ברופא ידידותי שמתייחס אליכם בסבלנות ואמפתיה. לכימיה בין הרופא למטופל יש חשיבות רבה משום שהיא מגבירה את האמון של המטופל ברופא ומעניקה לו שלווה בעת הטיפול.

לבסוף חשוב להתייחס לפרמטרים נוספים כגון: עלות טיפולי השיניים, עיצוב וניקיון המרפאה, קרבה לבית של המטופל ועוד.

מדוע חשוב לבקר רופא שיניים כל חצי שנה?

ישנה חשיבות רבה לביקור של רופא השיניים כל חצי שנה. בביקורים הללו, הרופא יערוך לכם בדיקה מקצועית ויוודא שהשיניים שלכם בריאות ותקינות. בעזרת בדיקה זו, ניתן למנוע בעיות בשיניים טרם החרפתן ולמנוע כאבים קשים וחמורים. ביקור כל חצי שנה אצל רופא השיניים שלכם יתרום בצורה משמעותית לבריאות הפה והשיניים שלכם.

אנשים שלא הולכים לרופא השיניים בתדירות זו עלולים לגלות בעיות שיניים קשות וחמורות שהטיפול בהן כרוך בתשלומים גבוהים יותר, בכאבים חריפים במיוחד ובהחלמה קשה ולא נעימה.

קצת על חברת איזידנט

איזידנט היא חברת תיירות מרפא מקצועית המתמחה בתחום רפואת שיניים ומציעה ללקוחותיה טיפולי שיניים זולים ואיכותיים במזרח אירופה לרבות: טיפולי שורש, השתלת שיניים על שתלים דנטליים, עקירת שיני בינה, ניתוחי חניכיים ועוד. חברת איזידנט פועלת יחד עם רופאים מיומנים ומנוסים ומשתמשת בציוד משוכלל ומתקדם. החברה מלווה את לקוחותיה במהלך כל הדרך מהבדיקה המקדימה בקליניקה בישראל ועד לחזרה לארץ מהטיפולים ברומניה או במולדובה. אם אתם מעוניינים בטיפולי שיניים מתקדמים ואיכותיים תמורת מחירים זולים ממחירי טיפולי השיניים בישראל, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם חברת איזידנט ולעבור הליך טיפול זול ואיכותי.